- 21 oktober 2019
- Door Redactie
Floreant opent vernieuwde plusklas in De Buitenspiegel
De onderwijsstichting Floreant, met christelijke basisscholen in diverse Vechtdalgemeenten, nam afgelopen donderdagmiddag de vernieuwde Plusklas voor de gemeente Dalfsen in gebruik.
Die was tot voor kort te vinden in SBS De Sopiegel, maar is nu ondergebracht in de Buitenspiegel, de dependance van deze school in Ankum. Hier is een klaslokaal voor het plusklas-onderwijs gereserveerd dat drie keer zo groot is als het oude.
De ingebruikneming vond plaats onder grote belangstelling van kinderen, ouders en andere belangstellenden. Kinderen van groep 3 t/m 8 die meer uitdaging nodig hebben dan op school kan worden geboden, gaan een dagdeel per week naar de Plusklas op de Buitenspiegel in Dalfsen. Hier krijgen ze les met kinderen die qua ontwikkeling op hetzelfde niveau zitten. Binnen het Plusklas-onderwijs wordt prioriteit toegekend aan het ‘leren leren’, creatief en analytisch denken en het leren doorzetten als iets niet meteen lukt. Stichting Floreant wil mede met de Plusklas alle leerlingen passend onderwijs geven. De stichting heeft ook in de gemeente Ommen een Plusklas, deze is gevestigd in basisschool Het Koloriet.

Delen: