- Algemeen
- 2 mei 2019
- Door Redactie
Team Nieuwleusen van Saam Welzijn met bakfiets de wijk in
NIEUWLEUSEN - Team Nieuwleusen van Saam Welzijn gaat de komende drie woensdagen 8, 15, 22 mei de wijk in met de bakfiets.
“We zitten dan wel veel in kulturhus De Spil, maar we willen vaker in actief zijn in de wijk, er op af gaan,” zegt opbouwwerker Marlon Kuiper. “We willen in gesprek met jong en oud, weten wat er speelt in Nieuwleusen en de burger beter leren kennen. Daarnaast willen we de Jop, die op het terrein staat van De Spil, opfleuren met een kunstwerk.” De bedoeling is dat het kunstwerk gaat over Nieuwleusen, Nieuwleusen van vroeger en nu, door de ogen van kinderen, jongeren en ouderen.
JOP voor jong en oud
“Dat de JOP alleen voor jongeren is, is ook achterhaald,” zegt Hendrik Jan van den Berg. “de JOP is voor jong en oud, vandaar de naamsverandering JOOP; Jong en Oud Ontmoetings Plek”.
Het kunstwerk op de JOOP wordt mede mogelijk gemaakt door leerlingen van het Agnieten College. Zij gaan door middel van moodboards de kunstenaars inspireren en de JOOP van en voor iedereen uit Nieuwleusen maken.
De woensdagmiddagen dat de welzijnswerkers de wijk in gaan, is er de gelegenheid om te vertellen hoe en wat Nieuwleusen uniek maakt en waar er nog kansen liggen. “Voor de JOOP hebben we input nodig van iedereen uit Nieuwleusen, de burger kan ons vertellen wat Nieuwleusen bijzonder en uniek maakt: vroeger, nu en heden, zodat de kunstenaars dit kunnen vormgeven op de JOOP,” aldus de welzijnswerkers.
Meer informatie over de JOOP of wil je meedenken? Neem contact op met jongerenwerker Hendrik Jan via www.saamwelzijn.nl

Delen: