Foto: Oud-leerlingen van openbare lagere school A in Nieuwleusen

Oud-leerlingen school A ontmoeten elkaar bij Palthehof Nieuwleusen

NIEUWLEUSEN - Oud-leerlingen die in 1955 in de eerste klas zaten van de openbare lagere school A in Nieuwleusen, troffen elkaar onlangs voor een reünie bij museum Palthehof.

Bij de ontvangst met koffie en vlaai werden onmiddellijk allerlei verhalen uitgewisseld. Op school A was meester Katerberg de hoofdonderwijzer, zoals dat toen genoemd werd. In die tijd had nog niemand gehoord van een lagere schooldirecteur.

Oude schoolfoto's

De reünie werd bewust in het museum gehouden, want daar worden immers alle oude schoolfoto’s bewaard, gescand en digitaal beschikbaar gesteld - en ook veel ander foto’s en films. Door middel van het Zijper Collectie Beheer Systeem (ZCBS) kan men die in het museum allemaal via laptop en beamer op een groot scherm aan een groter publiek laten zien. Iedereen vond deze wijze van het presenteren van de foto’s erg leuk en aan de hand van de klassenfoto’s werden veel herinneringen opgehaald.

Oude films

Daarna was het tijd voor de lunch, met een keuze uit enkele stampotten: prima verzorgd door een van de oud-leerlingen. Na het eten werden er nog enkele oude films bekeken. Ook dit werd weer een feest der herkenning. Op een film uit 1960, die een veekeuring in het Palthebos liet zien, herkenden enkelen hun eigen ouders. Ook de film uit 1966, waarin school A gefilmd was toen leerlingen van het schoolplein naar huis fietsten, riep veel reacties op.
Daarna volgde een rondleiding door het museum. Het oude schoolklasje riep bij iedereen nostalgische gevoelens op. Sommigen hadden het gevoel dat de bankjes in de loop van 60 jaar behoorlijk gekrompen waren. De Union collectie was aanleiding voor het vergelijke van de fiets waarop je toen reed en wat je nu aan luxe hebt. De nieuwe, bijna ingerichte tentoonstelling werd bezichtigd en bewonderd.
Wie weet komt er een herhaling over vijf jaar?

Delen:

Tip de redactie

Heb jij nieuws voor de Dalfser Marskramer? Laat het ons weten!

Lees meer

De Dalfser Marskramer

Verschijnt iedere dinsdag in een oplage van 22.900 exemplaren in Ankum, Balkbrug, Dalfsen, Hasselt, Hoonhorst, IJhorst, Lemelerveld, Nieuwleusen, Oudleusen, Rouveen, Staphorst, Vinkenbuurt en Witharen.

© - Ontwerp & realisatie: FIZZ | Digital Agency