Foto: Het kunstwerk ‘Origami’ van Marjolein Veltmaat (foto Paul Scholten).

Opnieuw werk van ‘Artistieke talenten’ te zien in De Spil

NIEUWLEUSEN - Burgemeester Erica van Lente en conservator Max Timmerman openden onlangs de overzichtstentoonstelling ‘Artistieke talenten 2’ in kulturhus De Spil te Nieuwleusen. Zoals de titel doet vermoeden is de nieuwe expositie een voortzetting van de eerste, waarmee De Spil na de opening destijds van start ging.

Ook ditmaal presenteren talenten uit Nieuwleusen en de regio zich met werk van uiteenlopende aard. Professionele en autodidactische kunstenaars tonen hier tot 8 maart gezamenlijk hun schilderijen, tekeningen, foto’s, keramiek, glasobjecten, beelden en origami. Bij de opening vertelde Max Timmerman, zelf beeldend kunstenaar en adviseur kunst en tentoonstellingsbeleid van De Spil, dat hij trots is op wat de deelnemers hebben aangeleverd. “Bovendien hebben we dit jaar maar liefst 25 exposanten. Vorig jaar waren het er 16, dus een geweldige toename.”

Talent in Nieuwleusen

Kulturhus De Spil wil met deze tentoonstelling laten zien wat er zoal speelt op creatief en kunstzinnig  gebied in Nieuwleusen. Ook burgemeester Van Lente toonde zich verrast door de diversiteit, het talent en het feit dat veel verschillende leeftijdsgroepen zijn vertegenwoordigd. De tentoonstelling gaat vergezeld van een kleurrijke brochure waarin alle exposanten met hun werk zijn opgenomen. Deze brochure werd tijdens de opening onthuld en door Erica van Lente overhandigd aan enkele van de aanwezige exposanten.

Exposanten

De exposanten zijn Dicky Brasjen, Henny Compagner, Eliane van Dalen, Odette van Doorne, Joke van Eck, Muha Farzat, Hilly Holterman, Ans Hollewand, Diny Hoogers, Gerlinde Hovenga, Tineke Langbroek, Annemarie Leebeek, Azat Malikov, Sytske Nijland, Hetty Overwijk, Jeanette Pot, Alie Remmelts, Theo Siccama, Tineke Siccama-van-Lemel, Wim Schrijver, Janny Stegerman-Hekman, Henk Toersen, Marjolein Veltmaat, Anita van der Veen en Lufiene Weustink.

 

 

Delen:

Tip de redactie

Heb jij nieuws voor de Dalfser Marskramer? Laat het ons weten!

Lees meer

De Dalfser Marskramer

Verschijnt iedere dinsdag in een oplage van 22.900 exemplaren in Ankum, Balkbrug, Dalfsen, Hasselt, Hoonhorst, IJhorst, Lemelerveld, Nieuwleusen, Oudleusen, Rouveen, Staphorst, Vinkenbuurt en Witharen.

© - Ontwerp & realisatie: FIZZ | Digital Agency