Foto: De familie Brouwer ontdekt de omgeving, zoals hier op de Pitztaler gletscher.

Nieuwleusense familie Brouwer is verhuisd naar Oostenrijk

NIEUWLEUSEN - Wat begon met een aantal vakanties in het gebied en een verzuchtend ‘je zal er maar wonen’, werd voor de familie Brouwer uit Nieuwleusen werkelijkheid. Een maand geleden vertrokken Erwin en Lydia met hun kinderen Norah (7) en Tom (5) naar Oostenrijk om daar te gaan wonen. Net onder Imst, in het Pitztal in Tirol, ligt het dorpje Wenns. Daar vonden zij hun nieuwe thuis.

De familie is geboren en getogen in Nieuwleusen. Erwin was in Nederland werkzaam als tankautochauffeur en Lydia had haar fysiotherapiepraktijk in de Wiekelaar in Oudleusen. Tot afgelopen voorjaar woonden ze aan de Prinses Beatrixlaan en Norah en Tom gingen naar De Zaaier.  

Nu ze vier weken in Oostenrijk wonen kunnen ze wel zeggen dat de eerste indruk goed is. De mensen zijn erg vriendelijk en ook het welkom door hun naaste buren was erg warm. Het grootste verschil met wonen in Nederland is dat ze nu letterlijk middenin de natuur wonen. Lydia schetst: “Het Pitztal is een heel smal dal met erg mooie steile bergen. Met aan het eind de “Pitztaler Gletscher”, de hoogste gletsjer van Tirol.”   

De afgelopen weken stonden vooral in het teken van regelen. “Alles wat we in Nederland hebben opgezegd, moet hier opnieuw worden aangevraagd,” vertelt Lydia. “Dat gaat van verzekeringen, school voor de kinderen en nutsvoorzieningen tot een nieuwe Oostenrijkse auto en werk.” Norah en Tom hebben nu zomervakantie, maar zijn daarvoor al drie weken naar school geweest. “De eerste dag was natuurlijk heel erg spannend, maar ze waren erg dapper. En na een paar dagen spraken ze al over vriendjes. We gaan niet op vakantie dit jaar, maar het voelt vaak alsof we op vakantie zijn.” Ze gaan er dan ook regelmatig op uit om de omgeving te ontdekken. 

Het eerste gevoel is dus gelukkig goed. Dit najaar wordt er verder geklust aan het gastenappartement. De bedoeling is om dit gereed te hebben voor aanvang van het aanstaande winterseizoen, het skigebied Hochzeiger ligt op 15 minuten afstand. 

Delen:

Tip de redactie

Heb jij nieuws voor de Dalfser Marskramer? Laat het ons weten!

Lees meer

De Dalfser Marskramer

Verschijnt iedere dinsdag in een oplage van 22.900 exemplaren in Ankum, Balkbrug, Dalfsen, Hasselt, Hoonhorst, IJhorst, Lemelerveld, Nieuwleusen, Oudleusen, Rouveen, Staphorst, Vinkenbuurt en Witharen.

© - Ontwerp & realisatie: FIZZ | Digital Agency