- Algemeen
- 1 mei 2017
- Door Redactie
Nieuwleusen Synergie schenkt 2.000 euro aan De Hulstkampen
NIEUWLEUSEN - “Aan goede projecten draagt Nieuwleusen Synergie graag een steentje bij,” zegt Rob Vogelzang van de coöperatie. Samen met Jaap Hadders kwam hij namens Nieuwleusen Synergie een bedrag van 2.000 euro aanbieden aan De Hulstkampen.
Het bedrag is bestemd voor de aan te leggen ‘Beweegtuin’ van het zorgcentrum. “De bijdragen van het Synergiefonds vloeien weer terug in de samenleving,” zegt Vogelzang, “ze zijn bedoeld om de sociale duurzaamheid in het dorp te bevorderen. Een paar keer per jaar kunnen we zo een bedrag uitreiken aan initiatieven uit de samenleving.” De doelen moeten een maatschappelijke doel hebben in Nieuwleusen en algemeen toegankelijk zijn. Daarom worden geen politieke of kerkelijke doelen gesteund en een doel krijgt slechts één maal een bijdrage. Het fonds wordt gevuld door projecten van Nieuwleusen Synergie, zoals bijvoorbeeld de opbrengst van kringloopwinkel Deuroe Veuroe of van de Sociale Moestuin. De Hulstkampen had om een bijdrage gevraagd uit het fonds. De leden van de coöperatie (een kleine veertig mensen) besloten samen dat de Beweegtuin een prima doel was voor een gift vanuit het fonds. Als dank voor de bijdrage hadden bewoners van De Hulstkampen presentjes gemaakt voor Nieuwleusen Synergie.
De Beweegtuin is nog niet lang niet klaar, er ontbreekt nog een flink bedrag voor de aanleg. “We blijven acties voeren en het aanschrijven van fondsen blijft gewoon doorgaan,” zegt zorgmanager Mieke van Eldik. “Maar we hopen dat we bij de officiële opening van de nieuwbouw in september al weer een stuk dichter bij ons doel zijn. Het geld voor de Dierenweide is inmiddels bij elkaar gebracht, dus die wordt binnenkort aangelegd.”
Van de bijdrage van Nieuwleusen Synergie zijn alvast twee toestellen aangeschaft waarop de bewoners – én de mensen uit het dorp – samen spelenderwijs kunnen oefenen. De toestellen staan nu nog opgesteld in de Binnentuin, maar worden te zijner tijd in de Beweegtuin geplaatst als die is aangelegd. “De Hulstkampen heeft bewegen hoog in het vaandel staan,” zegt bewegingsagoge Nienke Mulder. Samen met de fysiotherapeuten biedt zij bewegingsactiviteiten aan aan de bewoners. Ze merkt dat de groepen groter worden: steeds meer mensen doen mee, omdat ze weten hoe belangrijk beweging is voor het welbevinden. “Voor de bewoners is bewegen natuurlijk heel erg belangrijk, hoe meer iemand beweegt, des te beter voelt iemand zich. En dan is zo’n Beweegtuin natuurlijk prachtig, de mensen stimuleren elkaar.” Maar ook het personeel wordt gestimuleerd om meer te bewegen. Bij de receptie bijvoorbeeld staat bijvoorbeeld een deskbike, zodat de receptionistes ook niet voortdurend hoeven te zitten.
In het zorgcentrum is ook een mooie beweegruimte met diverse toestellen. Bewoners kunnen daar bijvoorbeeld fietsen en tegelijkertijd op de wand via gps beelden zien uit Nieuwleusen of andere plaatsen, alsof ze daar fietsen. Verder staat er in de hal een duo-fiets en een rolstoelfiets, die overigens ook gehuurd kunnen worden door de dorpsgenoten.
Wie meer wil weten over de projecten van Nieuwleusen Synergie , kan een kijkje nemen op www.nieuwleusensynergie.nl
Foto: Rob Vogelzang kreeg als dank presentjes van de bewoners uit handen van Nienke Mulder.

Delen: