Nieuwleusen maakt zich zorgen om aansluiting op N377

NIEUWLEUSEN - Inwoners van Nieuwleusen zijn over het algemeen tevreden over hun leefomgeving. Toch maken ze zich zorgen over de verkeersveiligheid in het dorp. Met name de aansluiting van de Burgemeester Backxlaan op de N377 wordt als een onveilig en gevaarlijk kruispunt ervaren. Ook de Backxlaan als geheel (met name de voorrangsregeling) en de Prinses Beatrixlaan worden als knelpunt gezien.

Dat blijkt uit het leefbaarheidsonderzoek dat Plaatselijk Belang Nieuwleusen heeft laten uitvoeren door onderzoeksbureau GT Salesplan. Woensdagavond werd het tijden s de achttiende algemene ledenvergadering gepresenteerd. In totaal vulden 1006 inwoners de vragenlijst in. Daarvan is 35 procent in zekere mate ontevreden over de verkeersveiligheid, waarbij de oversteek van de Backxlaan over de N377 veruit het meest wordt genoemd.

Goede tweede is het kruispunt Julianalaan Beatrixlaan, die eveneens als onoverzichtelijk en gevaarlijk wordt ervaren. Daarnaast houden verkeersdrempels de gemoederen bezig. Enerzijds pleiten aardig wat inwoners voor méér drempels, anderzijds worden met name die in de Prinses Beatrixlaan als hinderlijk ervaren. Menigeen begrijpt dat er drempels nodig zijn op deze nieuwe ontsluitingsweg, maar het zijn er teveel op een te kort traject en ze zijn deels te hoog. Volgens Plaatselijk Belang en inwoners leidt de huidige situatie ertoe dat automobilisten de weg mijden, waardoor het drukker wordt op het Zandspeur en het Westeinde.

“We kunnen dat goed merken”, zegt Jan Gerrits, bewoner van het Zandspeur. “Voertuigen die je hier voorheen nooit zag – met name ook vrachtwagens – rijden nu langs deze route het dorp in en uit.” Ook Jan Scholten van het Westeinde constateert dat er op deze route meer verkeer langskomt dan voorheen. “Door de situatie op de Prinses Beatrixlaan wordt de verkeersdruk voort een deel afgewenteld op het Westeinde.” Plaatselijk Belang wil over de ontstane situatie opnieuw in gesprek treden met de gemeente.

Alert

Leden van Plaatselijk Belang riepen het bestuur op de komende drie maanden alert te zijn en de vinger aan de pols te houden. “Want er speelt een spel op de achtergrond”, waarschuwde een van hen. Momenteel loopt de aanbestedingsprocedure van de provincie voor de totale aanpak van de N-wegen in de regio. Een eventuele aanpak van de kruising Backxlaan/N377 is afhankelijk van een mogelijk aanbestedingsvoordeel. Maar “Nieuwleusen heeft gewoon recht op verbetering van deze kruising”, aldus de nieuwe voorzitter Arend Jan Schuurman.

Hij meldde dat de opzet van de aanbesteding is veranderd, omdat aannemers door de aantrekkende economie weer volop werk hebben. “In plaats van de economisch meest voordelige aanbieding zegt de provincie nu: we hebben een bepaald bedrag beschikbaar en de uitvoerende partij die daarvoor het meeste kan leveren, wint de aanbesteding.”

Daarnaast spreekt uit het leefbaarheidsonderzoek enige bezorgdheid onder inwoners over de leegstand, het behoud van voorzieningen, de bouw van het aantal seniorenwoningen en de toekomstbestendigheid van de Burgemeester Backxlaan als de belangrijkste verkeersader binnen het dorp. Verscheidene leden missen een totaalvisie op de verkeerscirculatie binnen en rond het dorp.

De brievenbus die PostNL geruime tijd geleden langs het Westeinde plaatste, gaat daar weer verdwijnen. De plek leidt tot gevaarlijke verkeerssituaties, zo was ook een aantal aanwezigen opgevallen. Het is evenwel niet waarschijnlijk dat de brievenbus aan de Wilhelminalaan terugkeert. Wel is er al een nieuwe geplaatst in de buurt van basisschool Het Kompas.

Tijdens de vergadering werd Arend Jan Schuurman geïnstalleerd als nieuwe voorzitter van Plaatselijk belang Nieuwleusen en werd afscheid genomen van Henk de Boer (foto). Karin Evenboer trad toe als nieuw bestuurslid, terwijl Gerrit Schoonhoven en Klaasje Tempelman werden herbenoemd.

Delen:

Tip de redactie

Heb jij nieuws voor de Dalfser Marskramer? Laat het ons weten!

Lees meer

De Dalfser Marskramer

Verschijnt iedere dinsdag in een oplage van 22.900 exemplaren in Ankum, Balkbrug, Dalfsen, Hasselt, Hoonhorst, IJhorst, Lemelerveld, Nieuwleusen, Oudleusen, Rouveen, Staphorst, Vinkenbuurt en Witharen.

© - Ontwerp & realisatie: FIZZ | Digital Agency