Foto: Marcel van Saltbommel.

Nieuwe windmolens draaien nog niet in Nieuwleusen

NIEUWLEUSEN - Zoals Nieuwleusenaren al hebben kunnen zien, staan de twee nieuwe windmolens van Nieuwleusen Synergie nu een aantal weken overeind. Maar ze draaien nog steeds niet en zo waait een hele hoop wind onbenut voorbij.

De opbouw van de molens liep met korte onderbrekingen vanwege te harde wind voorspoedig. Het afmonteren van de binnenkant neemt helaas wat meer tijd in beslag. Dit heeft diverse oorzaken. Het gezegde ‘De duvel steekt in het detail’ is hierop het meest van toepassing. Er wordt hard gewerkt en er zijn diverse acties uitgezet om de turbines zo snel mogelijk draaiende te krijgen, zodat ze duurzame energie kunnen produceren. Voor Nieuwleusen Synergie betekent dit dat de molens later overgedragen worden. Hierdoor schuiven een aantal termijnen in relatie tot de oplevering en energieproductie op. Nog heel even geduld dus, maar binnenkort gaan de molens echt draaien. 

 

Delen:

Tip de redactie

Heb jij nieuws voor de Dalfser Marskramer? Laat het ons weten!

Lees meer

De Dalfser Marskramer

Verschijnt iedere dinsdag in een oplage van 22.900 exemplaren in Ankum, Balkbrug, Dalfsen, Hasselt, Hoonhorst, IJhorst, Lemelerveld, Nieuwleusen, Oudleusen, Rouveen, Staphorst, Vinkenbuurt en Witharen.

© - Ontwerp & realisatie: FIZZ | Digital Agency