- Algemeen
- 30 januari 2023
- Door Redactie
Feestelijke opening van kledingbieb ‘Onze tante Leen’ in Lemelerveld
LEMELERVELD - Woensdagmiddag werd de opening van kledingbieb ‘Onze tante Leen’ in Lemelerveld feestelijk gevierd.
De openingshandeling bestond uit het onthullen van de naam en logo ‘Onze tante Leen’, die is bedacht door Karin Kempers. Initiatiefnemers Jolanda Ramerman en Christel Neppelenbroek hebben het idee om meer te doen met tweedehands kleding uitgewerkt. Ze konden een ruimte huren aan de Handelsweg 20 en met veel vrijwilligers is er flink geklust om de kledingbieb op tijd klaar te hebben.
Leerlingen van het Carmel College uit Raalte die de richting ‘Duurzame Mode/Fast Fashion’ volgen, hebben op een creatieve manier kledingstukken gerecycled en geupcycled. Ze showden de kledingstukken en verrichtten hand- en spandiensten. Bijzonder aan het concept is dat er wordt gewerkt met gebruikte kleding, waarvan heel veel is gedoneerd. De contributie voor een lidmaatschap is 20 euro per kwartaal en een jaarabonnement kost 65 euro. Daarvoor kunnen de leden steeds zes kledingstukken lenen en de uitleentermijn is één maand. Verlengen kan niet, aanschaffen eventueel wel.
Onder nog wat foto's van de opening: Hans Heerink. Klik op het pijltje voor de volgende foto.
Naaimachines
Er zijn bij Onze tante Leen naaimachines aanwezig om eventueel kledingstukken te restylen. Wie creatieve ideeën heeft, is welkom evenals voor het geven of volgen van workshops.
Komende tijd is er een speciaal hoekje met carnavalskleding. Inwoners kunnen doorlopend gebruikte kleding doneren, net als sieraden, accessoires, tassen en schoenen. Op dit moment is er alleen damesmode te leen.
De openingstijden zijn woensdags van 13.30 – 16.30 uur, vrijdags 16.30 – 19.30 uur en elke laatste zaterdag van de maand van 10.30 – 13.30 uur.

Delen: