- Algemeen
- 4 mei 2020
- Door Redactie
Eindexamenleerlingen Agnieten College Nieuwleusen doen laatste examens
NIEUWLEUSEN - De 40 leerlingen die in de eindexamenklas van het Agnieten College zitten, beginnen deze week met hun examens. De centraal schriftelijke examens gaan dit schooljaar weliswaar niet door, maar de leerlingen moeten nog wel hun afsluitende schoolexamens maken.
De laatste schriftelijke en mondelinge schoolexamens beginnen woensdag. “We treffen het wel,” zegt locatiedirecteur Tineke Meijerink, “mede dankzij de fantastische medewerking van kulturhus De Spil kunnen wij de examens op een verantwoorde manier afronden. Ik ben er heel erg blij mee.” Omdat De Spil twee sporthallen heeft, kunnen de examens toch op school worden afgenomen, want de leerlingen kunnen ver genoeg uit elkaar zitten.
Uitslag 4 juni
Op 4 juni moet alles klaar zijn en wordt de uitslag aan de leerlingen bekend gemaakt. Al zullen sommigen nu al weten dat ze zijn geslaagd. De docenten gaan dan - net als voorgaande jaren - persoonlijk bij de leerlingen langs om hun het bericht te brengen. En hoe het te zijner tijd moet met de diploma-uitreiking, daar gaat het team zich nog even over buigen.
Andere klassen
Of de andere klassen nog weer naar school kunnen komen dit schooljaar, is nog niet bekend. In ieder geval krijgen ze tot 1 juni nog digitaal les. “We bereiden ons er wel op voor dat de leerlingen misschien weer komen,” zegt Meijerink. “Misschien laten we ze dan in gedeeltes naar school komen. Ook dan hebben we weer voordeel van de vele ruimtes in De Spil, we kunnen iedereen wel goed uit elkaar houden.” Ze geeft aan dat het naar omstandigheden best goed loopt met het online lesgeven. Eerst kregen de leerlingen alleen huiswerk op via het digitale systeem. Maar toen bleek dat het allemaal langer ging duren, gingen de docenten online lesgeven, op de normale tijden van het lesrooster. Er is gewoon absentencontrole en leerlingen worden ook ziekgemeld. “Digitaal lesgeven is wel hard werken,” zegt Tineke, “ik neem mijn petje af voor de collega’s! Gelukkig waren de ouders veelal ook behulpzaam.”

Delen: