- 13 maart 2020
- Door Redactie
Veel activiteiten in gemeente Dalfsen geannuleerd in verband met coronavirus
DALFSEN - Nadat de regering op donderdag 12 maart maatregelen tegen de verspreiding van het coronavirus heeft afgekondigd, zijn er veel activiteiten geannuleerd door organisaties, ook in de gemeente Dalfsen.
De Spil Nieuwleusen
Kulturhus De Spil Nieuwleusen is komend weekend in ieder geval gesloten wegens geannuleerde evenementen. De (sport)evenementen worden tot 31 en met maart geannuleerd. De opening van de tentoonstelling Oorlog & vrijheid en de première van de documentaire 'Hijman waar ben je' wordt verplaatst naar zaterdag 25 april.
De Trefkoele+
De Trefkoele+ adviseert alle bezoekers om hun website te raadplegen of de activiteit door gaat. Enkele activiteiten die al zijn geannuleerd tot en met 31 maart: de activiteiten Saam Welzijn, behalve het jongerenwerk, alle wedstrijden van SV Dalfsen handbal, alle wedstrijden van volleybalvereniging Dalvo, het gemeentelijk schoolhandbaltoernooi, de Vrijwilligersavond, themabijeenkomst Vrouwen van Nu, het Open Dalfser Koppeltoernooi darten.
Saam Welzijn
Saam Welzijn heeft uit voorzorg besloten om alle activiteiten voor ouderen per direct stil te leggen tot 31 maart. Dit omdat ouderen, dus ook de deelnemers en vrijwilligers van de ouderenactiviteiten van Saam Welzijn, behoren tot een kwetsbare doelgroep. Saam Welzijn wil de gezondheid van haar vrijwilligers en deelnemers, zo goed mogelijk waarborgen. De activiteiten van het jongerenwerk gaan wel gewoon door.
De kantoren van Saam Welzijn en de Infopunten blijven voorlopig wel open. Ook Automaatje blijft rijden en de Klussendienst blijft beschikbaar. Wie als oudere, behoefte heeft aan contact of een praatje, dan zijn de ouderenadviseurs telefonisch bereikbaar op werkdagen van 09.00 tot 17.00 uur. Magriet Zandink tel. 06-29285356 en Alie Buit tel. 06-51982259.
Kerken
De landelijke leiding van de Protestantse kerk raadt plaatselijke gemeenten aan om alle bijeenkomsten met meer dan 100 mensen af te gelasten, ook als dat om kerkdiensten gaat. De diensten van de Protestantse kerk in Dalfsen, in de Grote kerk en in de kerk van Oudleusen gaan niet door. Bij de gereformeerde Ontmoetingskerk in Nieuwleusen gaan de diensten van zondag 15 maart niet door. De hervormde gemeente heeft besloten om zondagochtend geen dienst te houden in de Grote kerk en in de Maranathkerk. De avonddienst gaat wel door omdat het te verwachten aantal mensen daar beneden de honderd is. Voor de zondagen 22 en 29 maart volgt nog nader bericht.
Op zondag 15 maart wordt op NPO2 om 9.30 uur een korte meditatie door ds. René de Reuver vanuit de kapel van de dienstenorganisatie van de Protestantse Kerk uitgezonden. Dit ter vervanging van de kerkdiensten die zondag niet door gaan. Deze uitzending wordt verzorgd door de EO.
Theater De Stoomfabriek
De voorstellingen in theater De Stoomfabriek worden opgeschort. Eén van de maatregelen betreft het cancelen van evenementen en activiteiten met meer dan 100 bezoekers. Ook de voorstellingen in de Nederlandse theaters vallen onder deze maatregel. De maatregelen gaan met onmiddellijke ingang van kracht en duren voorlopig tot en met 31 maart. De Stoomfabriek zoekt naar andere data voor de voorstellingen.
Algemene Bond Senioren Dalfsen
De ABSD wil de gezondheid van haar leden zo goed mogelijk waarborgen en heeft besloten de snerttocht op woensdag 18 maart niet door te laten gaan. Net als woensdagmiddag 1 april met het Trio Zonder Naam en de bingo in het Emmagebouw met Saam Welzijn. Meer informatie: website www.algemenebondseniorendalfsen.nl
Meer informatie
Met vragen over het coronavirus kan men terecht bij het publieksinformatienummer 0800-1351. Of kijk op de website van het RIVM: www.rivm.nl/coronavirus/covid-19 of de rijksoverheid https://www.rijksoverheid.nl/onderwerp…/coronavirus-covid-19

Delen: