Foto: Een demonstratie van de Nederlands kampioen flysurfen (Foto: Johan Bokma)

Touwklimmen over de Vecht: traditie in ere hersteld

DALFSEN - Tussen de buien door was het zaterdagmiddag voor de vrijwilligers en de loonwerkers van Van Lenthe, Pekkeriet en Lindeboom stevig aanpoten geweest om de touwen over de Vecht aan het Waterfront aan te spannen en de tenten op de bouwen. Maar zoals zo vaak lukte ook dit weer dankzij vele helpende handjes.

 ‘s Avonds ging het van kiet: het touwklimmen over de Vecht, een traditie die in 2014 een stille dood gestorven leek. Maar dit jaar werd de handschoen opgepakt door enkele enthousiastelingen en flink wat sponsoren. Met succes.
Vooraf had de organisatie het nodige spektakel beloofd met natuurlijk de touwklimmers, maar ook de demonstraties van de Nederlandse kampioenen flyboarden. Ze hadden geen woord te veel gezegd. Er waren dertig aanmeldingen binnengekomen, maar aan de start verschenen - misschien door het druilerige weer - slechts 25 waaghalzen. Voorafgaand aan de oversteek werden het publiek en de deelnemers vermaakt en vooral opgezweept door de verrichtingen van de flyboarders.
Daarna was het aan 'de overstekers'. Niveauverschillen waren er zeker, maar dramatisch was het allemaal niet. De winnaars waren Edwin Schiller in de categorie individueel en De Blikkerts bij de teams met respectievelijk 30,45 seconden en 1 minuut 36. Deze teamtijd is de optelsom van de tijden van de drie klimmers. Harold Nijhuis van team de Blikkerts en de recordhouder van 2001, kreeg een eervolle vermelding met zijn tijd van 21 seconden. Overigens zijn de uitslagen onder voorbehoud, aangezien de resultaten van het dopinglab nog niet binnen zijn. Het vijf personenen tellende organisatiecomité is enthousiuast over deze eerste editie Touwklimmen-nieuwe-stijl en denkt al aan een vervolg in 2019.

 

Delen:

Tip de redactie

Heb jij nieuws voor de Dalfser Marskramer? Laat het ons weten!

Lees meer

De Dalfser Marskramer

Verschijnt iedere dinsdag in een oplage van 22.900 exemplaren in Ankum, Balkbrug, Dalfsen, Hasselt, Hoonhorst, IJhorst, Lemelerveld, Nieuwleusen, Oudleusen, Rouveen, Staphorst, Vinkenbuurt en Witharen.

© - Ontwerp & realisatie: FIZZ | Digital Agency