Foto: Bezoekers van het Titom-feest in Nieuwleusen

Er zit groei in het Titom-feest

NIEUWLEUSEN - Er zit groei in het Titom-feest. Afgelopen weekend vond de tweede editie plaats en de bezoekerscijfers lagen hoger dan tijdens de eerste editie van vorig jaar.

Dat zegt Bart Bouwman, een van de organisatoren, terugblikkend op het driedaagse evenement, dat zich afspeelde op een terrein langs de Paltheweg in Nieuwleusen. “Vrijdagavond hadden we zo’n 750 man in de tent en zaterdag kwamen er tussen de twaalf- en dertienhonderd bezoekers op af”, vat hij samen. Vorig jaar werd het (toen tweedaagse) feest door naar schatting in totaal veertienhonderd mensen bezocht.

“Ja, er zit dus groei in, en daar zijn we blij mee. Maar wat we minstens zo belangrijk vinden is het enthousiasme van de bezoekers. Dat maakt het echt tot een feest voor de omgeving.” Hij verwacht dan ook dat de groep organisatoren onder normale omstandigheden volgend jaar opnieuw een Titom-feest op poten zet.

De sfeer zat er vrijdagavond al goed in tijdens de ‘foute party’ van de DJ’s van Qmusic. Zaterdag kwam een grote groep liefhebbers van het Nederlandstalige lied af op de Hollandse avond. Daarbij werd opgetreden door artiesten als Harten 10, Aukje Fijn, trio Ancora en Frank en Mirella. Het muzikale feestje werd omlijst met extra activiteiten overdag, zoals klootschieten op de zondagmiddag en ’s zaterdag een heus buikschuiftoernooi. In de categorie tot tien jaar werd dat gewonnen door Anna Prins en in de categorie daarboven was Jeroen Hoes degene die de meeste meters aflegde op de baan.

Organisatorisch hadden de mensen van Titom het eveneens goed voor elkaar. Nog steeds wordt het leeuwendeel van de voorbereiding en uitvoering opgeknapt door vrijwilligers, al waren dit er vanwege de grootte van het evenement aanzienlijk meer dan vorig jaar. Een blikvanger was ook de verlichte entreepoort, die in de schemering en het donker de weg wees naar het Titom-feest.

 

Delen:

Tip de redactie

Heb jij nieuws voor de Dalfser Marskramer? Laat het ons weten!

Lees meer

De Dalfser Marskramer

Verschijnt iedere dinsdag in een oplage van 22.900 exemplaren in Ankum, Balkbrug, Dalfsen, Hasselt, Hoonhorst, IJhorst, Lemelerveld, Nieuwleusen, Oudleusen, Rouveen, Staphorst, Vinkenbuurt en Witharen.

© - Ontwerp & realisatie: FIZZ | Digital Agency