Foto: Museum Palthehof in Nieuwleusen, archieffoto.

Winterstop bij Museum Palthehof Nieuwleusen, wel activiteiten

NIEUWLEUSEN - Historische vereniging Ni’jluusn van Vrogger heeft het museumseizoen afgesloten met een bijeenkomst van de gastvrouwen en -heren en het bestuur bij Museum Palthehof. Maar er staan komende maanden nog wel diverse activiteiten op het programma.

Onder het genot van een hapje en een drankje evalueerden de aanwezigen het afgelopen seizoen en kreeg het bestuur tips voor het beter herkenbaar maken van het museum.
Dat het museum gesloten is voor bezoekers tot 5 april, wil niet zeggen dat het rustig is in en om het museum. De vrijwilligers werken flink door aan de kapschuur, zodat deze volgend seizoen in gebruik kan worden genomen.
Naast de reguliere expositie, staat er een nieuwe expositie in de steigers: 80 jaar Vrijheid. Hiervoor wordt al veel voorbereidend werk verricht. De kinderen van de basisscholen worden betrokken bij deze tentoonstelling door middel van educatie in en om de expositie.

Kerstwandeling

De traditionele kerstwandeling staat ook weer op het programma. Op Tweede Kerstdag kunnen de wandelliefhebbers tussen 11.00 en 13.00 uur starten bij het museum. De route gaat om en door Nieuwleusen en op een mooie locatie is gelegenheid om uit te rusten en een kopje koffie of thee te drinken. De wandeling is ongeveer 8 kilometer lang.

Midwinterhoorntreffen

Bloasgroep Dals’n op zaterdag 4 januari naar Museum Palthehof en ‘t Witte Peerd voor een midwinterhoorntreffen vanaf 11.00 uur. De Kiekjesdagen gaan ook weer van start in januari. De eerste is op woensdag 15 januari en vervolgens op de woensdagen 12 februari en 12 maart, telkens om 14.00 uur.

Ideeën inbrengen

Wie nog vragen of ideeën heeft voor Ni’jluusn van Vrogger, kom gerust een keer langs op een dinsdagmorgen in het museum. Houd voor alle data de Facebookpagina, Instagram en de agenda van deze krant in de gaten.

 

 

 

Delen:

De Dalfser Marskramer

Verschijnt iedere dinsdag in een oplage van 22.900 exemplaren in Ankum, Balkbrug, Dalfsen, Hasselt, Hoonhorst, IJhorst, Lemelerveld, Nieuwleusen, Oudleusen, Rouveen, Staphorst, Vinkenbuurt en Witharen.

© - Ontwerp & realisatie: FIZZ | Digital Agency