- Sport
- 9 maart 2026
- Door Redactie
USV Nieuwleusen helpt Pesse in het zadel
NIEUWLEUSEN - Tijdens de rust in Pesse zag het er zonnig uit voor USV. De 0-1 voorsprong was zeker niet onverdiend. Maar door een paar knullige fouten stond USV na afloop toch met lege handen (2-1).
Op de hobbelige grasmat had Pesse wel meer de bal, maar grote kansen leverde het optische overwicht niet op. In de tegenstoot was USV minstens zo dreigend, maar pakte vooralsnog niet door. Zo draalde Ian Vlierman net iets te lang om af te drukken en vergat Mark Boerman de bal toen hij doelman Ruben Waninge al zo goed als voorbij was. In de 32e minuut was het wel raak voor USV na een fraaie counter. De aanvalsopzet resulteerde in een ragfijne voorzet van Alex Budding en een perfect getimede kopbal van Milan Haddocks (0-1).
Na rust
Intussen had arbiter De Vries over en weer gestrooid met kaarten en dat had na de pauze vervelende gevolgen voor USV. Er was nog geen uur gespeeld toen Thijmen Stegeman eraf moest na zijn tweede gele kaart. Beide keren werd hij de dupe van slordigheden aan de kant van USV. Ook de gelijkmaker van Pesse in de 66e minuut kon USV zichzelf aanrekenen. Doelman Martijn Scheper verspeelde bij het zoeken van de vrije man de bal aan spits Robin Okken (1-1). Alsof dat nog niet genoeg was kreeg Pesse in de 70e minuut ook de voorsprong in de schoot geworpen. Na een ingooi bood USV de tegenstander zomaar een zee aan ruimte over de rechterkant. De afronding was daarna een koud kunstje voor Niek Brinkman (2-1). Meteen ook de eindstand in een wedstrijd waarin Pesse bepaald niet kon overtuigen, maar USV te veel beslissende fouten maakte om hiervan te kunnen profiteren.
Volgende wedstrijd
Zondag speelt USV een thuiswedstrijd tegen EMMS uit Slagharen. Aanvang 14.00 uur op sportpark Hulsterlanden.
Delen: