- Algemeen
- 7 juni 2024
- Door Redactie
Team D211 haalt € 38.080 op voor Alpe d’HuZes/KWF
NIEUWLEUSEN – Team D211, bestaande uit Nieuwleusenaren aangevuld met sporters uit Zwolle en Hilversum, nam donderdag deel aan Alpe d’HuZes/KWF. Na afloop maakte teamcaptain Marcel Brasjen het voorlopige eindbedrag bekend: € 38.080.
De 5.000 deelnemers gingen om 04:30 uur van start in Le Bourg-d’Oisans. Zeven fietsers van Team D211 hadden als doel om zes keer de mythische alp op één dag te beklimmen. De drie langeafstand wandelaars probeerden de alp één of meerdere keren lopend te bedwingen.
Lang lint
Nadat het startschot had geklonken verdween een lang lint van fietsers en lopers de duisternis in om de berg voor het eerst te beklimmen. ‘Een imponerend lang lint van voor- en achterlampen ging kronkelend de berg op’, aldus Marcel Brasjen, oprichter van het deelnemende Team D211. Het was zijn vierde deelname waarmee hij tijdens deze vier edities in totaal € 130.000 ophaalde.
Stilgelegd
De dag begon droog en na zonsopkomst liep de temperatuur snel op. Rond 13.00 uur begon het echter te regenen en te onweren waardoor de wedstrijd zelfs tijdelijk moest worden stilgelegd. Uiteindelijk zijn de fietsers weer afgedaald om gezamenlijk de laatste de zesde klim af te ronden. De wandelaars hadden hun missie inmiddels volbracht. Na 14 uur en ruim 160 kilometer te hebben gefietst en 6600 hoogtemeters te hebben overbrugd werd de finish gezamenlijk bereikt.
Het voorlopige eindbedrag is € 38.080. ‘Een ongekend hoog bedrag waar wij zeer dankbaar voor zijn. Genezing van kanker is dichterbij gekomen en geweldig dat we daaraan hebben mogen bijdragen. Het is prachtig dat we dit met zoveel middenstanders en particulieren bij elkaar hebben weten te brengen’, aldus Brasjen.
Tijdens de week werd het Team onder meer bijgestaan door vier leden van toneelvereniging Plankenkoorts, de club die door middel van twee benefietvoorstellingen € 6.000 doneerde aan Alpe d’HuZes/KWF.
Doneren
Doneren via onderstaande link is nog steeds mogelijk. De voorlopige stand van Alpe d’HuZes werd bekend gemaakt op donderdagavond en staat nu op € 18.017.606. https://www.opgevenisgeenoptie.nl/fundraisers/TeamD211/alpe-dhuzes

Delen: