- Sport
- 3 oktober 2021
- Door Redactie
Stokvisdennen Dalfsen pakt brons op NK Clubs
DALFSEN - Het schaatsseizoen is weer begonnen en vorige week zaterdag stond er voor Stokvisdennen een belangrijk toernooi op het programma.
De schaatsers mochten deelnemen aan het NK Clubs om te strijden om de titel ‘Beste club van Nederland’. Dankzij de goeie prestaties van het seizoen 2019-2020 hebben ze zich kunnen plaatsen als tiende club van Nederland. Vorig jaar ging het toernooi niet door vanwege Covid-19 maatregelen.
Junioren t/m senioren van verschillende clubs stonden aan de start. Niet alleen talentvolle rijders stonden aan de start, maar ook toppers zoals o.a. Patrick Roest, Antoinette de Jong, Joy Beune en Hein Otterspeer schaatsten verschillende afstanden. Iedereen schaatste voor zijn eigen club. Stefan Westenbroek, die vanaf dit seizoen traint bij Team Reggeborgh, nam het op voor zijn club Stokvisdennen en reed zijn eerste wedstrijd dit seizoen. Op de 500m won hij nipt (35,81) van zijn tegenstander Hein Otterspeer. Hij eindigde als tweede in zijn categorie, vlak achter Jarno Botman.
Persoonlijke records
Er stonden ook andere toppers van Stokvisdennen aan de start en er werden ook al persoonlijke records gereden. Lièn van Dasselaar reed een PR op de 1500m (2:12,25). Julian de Boer verbeterde zijn tijd op de 500m (43,39), Loek van Vilsteren had ook een PR op de 1000m (1:14,77) en Olaf Vunderink op de 1500m (2:04,06). Daarnaast schaatsten Fleur Smits, Britt Bijker, Marit van Beijnum, Zoë Tiemens, Kayleigh ter Laak, Bas Elst, Lennaart Lamers, Eva Riemersma – van Rheenen en Niels Meijer zo goed, dat ze ieder een mooie plek in hun klassement behaalden. Al deze goede resultaten samen zorgden er uiteindelijk voor dat Stokvisdennen op een mooie derde plaats eindigde, achter HCH Heerenveen en STV Lekstreek. Alle schaatsers werden enthousiast aangemoedigd vanaf de tribune door een groot aantal meegekomen Stokvisdennen fans.

Delen: