- Algemeen
- 23 oktober 2023
- Door Redactie
Scholieren duiken in de techniek in Nieuwleusen
NIEUWLEUSEN - Leerlingen van de basisscholen in Nieuwleusen bezochten afgelopen week weer allerlei bedrijven tijdens de Techniekweek. Zo maakten ze kennis met de vele mogelijkheden die techniek te bieden heeft.
De Industrie Kombinatie Nieuwleusen (IKN) organiseerde de Techniekweek met medewerking van gemeente Dalfsen en had weer diverse bedrijven gemobiliseerd om groepen leerlingen te ontvangen. Zoals Alvasi Reclame, Arcabo, BAM, Bouwcenter Schippers, De Sprong Metaal, Humacs Krabbendam, K3H Architecten, Raab Karcher, RTC Installatietechniek en Bouw, RPP Kunststofoplossingen, Van Lenthe Techniek Academie en Westerman Multimodal Logistics.
Bij Bouwcenter Schippers was de helft van groep 7 van CBS De Zaaier aan het mozaïeken: eerst kleurige tegels breken en met verschillende kleurtjes daarmee een afbeelding maken in een houten lijst. “Van te voren hebben de leerlingen al een gastles gehad en konden ze het ontwerp maken,” zegt juf Ilse. “Nu hebben ze twee uur om het mozaïek te maken.” Eén van de leerlingen riep enthousiast: “Kan ik hier niet komen stage lopen?” De andere helft van de klas ging naar K3H Architecten.
Donderdagavond waren de leerlingen welkom met hun ouders om de werkstukken te laten zien en wethouder Betsy Ramerman sloot de techniekweek af in De Spil in Nieuwleusen. Bekijk nog wat meer foto’s hieronder.
Foto's onder: aan het werk bij RTC Arcabo en Van Lenthe. Foto's: Marcel van Saltbommel en mozaïeken bij Bouwcenter Schippers in Nieuwleusen. Klik op het pijltje voor de volgende foto.

Delen: