- Sport
- 2 oktober 2023
- Door Redactie
Nieuwleusen wandelt geld bij elkaar voor Pink Ribbon
NIEUWLEUSEN - Vooraf hadden zich 250 wandelaars aangemeld, maar uiteindelijk trokken 314 deelnemers zondagmiddag hun wandelschoenen aan voor de Pink Ribbon-wandeltocht in Nieuwleusen.
Organisatoren Sabine ter Wee en Dorien Tuin waren hier meer dan tevreden mee. Veel deelnemers bleven na afloop hangen voor een drankje en een borrelplank bij Proeflokaal Zuid. De opbrengst van de borrelplanken komt ook ten goede aan Pink Ribbon, de organisatie die geld inzamelt voor onderzoek naar borstkanker. In Nederland krijgt één op de zeven vrouwen de diagnose borstkanker. Jaarlijks zijn dat bijna 16.000 diagnoses. De teller van de actie in Nieuwleusen staat nu online op 5.700 euro, maar daar komt de opbrengst van de contante donaties en de borrelplanken nog bij.
Onderzoek belangrijk
Organisatoren Sabine en Dorien kregen de diagnose ook, bij beide nu een aantal jaar geleden. “Gelukkig gaat het met ons nu goed, maar we weten als geen ander hoe belangrijk het is dat er meer bekend wordt over de ziekte en de mogelijke behandelingen. Daarom vinden we het zo belangrijk dat er meer geld beschikbaar komt voor onderzoek,” aldus Sabine en Dorien. Vandaar dat ze het initiatief namen om een wandeltocht te organiseren door Nieuwleusen. Donaties kunnen worden gedaan via de speciale actiepagina van de dames: https://acties.pinkribbon.nl/fundraisers/sabineendorien/zelf-iets-organiseren
Foto's onder: Marcel van Saltbommel. Klik op het pijltje voor de volgende foto.

Delen: