Foto: Wim de Zee (links), bestuurslid Nationaal Grammofoonmuseum, ontvangt de Rabo-cheque uit handen van Bartjan Werink, lid ledenraad Rabobank.

Nationaal Grammofoonmuseum Nieuwleusen wil verduurzamen

NIEUWLEUSEN - Het Nationaal Grammofoonmuseum, gevestigd in het voormalige gemeentehuis van Nieuwleusen, heeft grootse plannen om de verwarming van het pand te verduurzamen.

Mede dankzij een gift van Rabobank Vaart en Vecht is de financiering van de plannen inmiddels grotendeels rond.
Hoewel het museum in de wintermaanden gesloten is, moet ook in deze periode een minimumtemperatuur worden aangehouden ten behoeve van de kwetsbare apparaten in de collectie. Daarom wil het museum de bestaande cv-ketel vervangen door een warmtepomp. Daarnaast worden er een aantal airco’s geïnstalleerd, die ook ingezet worden voor verwarming. Daarmee wordt het onder meer mogelijk om de raadszaal op een aangename temperatuur te brengen voor de maandelijkse zondagmiddagconcerten en lezingen.

Bijdragen

Het museum heeft de financiering inmiddels grotendeels rond. Naast een bijdrage door Nieuwleusen Synergie van ruim 15.000 euro, levert Rabobank Vaart en Vecht een bijdrage van 10.000 euro vanuit het budget voor Coöperatief Dividend. Dit ondersteunt ontwikkelingen op het gebied van energietransitie, voedseltransitie en/of financieel gezond leven.

Delen:

De Dalfser Marskramer

Verschijnt iedere dinsdag in een oplage van 22.900 exemplaren in Ankum, Balkbrug, Dalfsen, Hasselt, Hoonhorst, IJhorst, Lemelerveld, Nieuwleusen, Oudleusen, Rouveen, Staphorst, Vinkenbuurt en Witharen.

© - Ontwerp & realisatie: FIZZ | Digital Agency