- Algemeen
- 25 oktober 2021
- Door Redactie
Muzikale afsluiting herfstvakantie bij kulturhus De Spil in Nieuwleusen
NIEUWLEUSEN - Kulturhus De Spil in Nieuwleusen sloot de herfstvakantie muzikaal af met optredens van de Meander Bigband uit Zwolle, de Apollo Bigband uit Goor en de folkband Burgeon.
Het kulturhus de Spil uit Nieuwleusen zorgt iedere vakantie graag voor een (culturele) programmering, zoals andere jaren het Luchtkussen Festival en cabaret met de Bende van Beuving.
Feest van herkenning
Afgelopen zaterdag ging de Apollo big band van start en bracht met een groep van 20 enthousiaste muzikanten een gevarieerd repertoire dat semi-akoestisch werd gepresenteerd. De band speelde o.a. de big bandmuziek van Sammy Nestico, Count Basie en Quincy Jones. Maar ook de klassiekers van Frank Sinatra, Cole Porter, Ray Charles en Nathalie Cole.
Het was een feest van herkenning en ouderwetse gezelligheid. Het veelzijdige en uitgebreide repertoire van de Apollo BigBand én van de Meander Big band uit Zwolle bracht voor ieder wat wils.
Zondagprogramma
Niet eerder programmeerde De Spil op zondagen, maar daar komt verandering in. ‘’Vooral heel praktisch’’ legt Stefan Keijzer, manager van De Spil, uit “want een groot deel van het jaar hebben we op zondag de sporthallen beschikbaar. ‘’Jammer om deze dan niet in te zetten voor de organisatie van culturele activiteiten, zoals het optreden van Burgeon.”
Optreden big band. Foto: Marcel van Saltbommel.
Winterprogramma
Het programmateam zit overigens niet stil en is druk bezig om de puntjes op de i te zetten voor de winterprogrammering. Nieuwleusenaren en andere geïnteresseerden kunnen dan genieten van onder andere de opening van de uitgestelde tentoonstelling ‘Oorlog en Vrijheid’ en de première van ‘Hijman waar ben je!’ En verder staan natuurlijk het Sinterklaasfeest, de Verhalen Cafés, de kerstnachtdienst en als afsluiter de Top 2000 Live op het programma.

Delen: