Foto: De gedecoreerden met rechts burgemeester Erica van Lente en kinderburgemeester Benthe Dijkman. Foto Marcel van Saltbommel.

Lintjes voor elf inwoners van gemeente Dalfsen

DALFSEN – De dag voor Koningsdag stond weer in het teken van de lintjesregen. Elf inwoners van de gemeente Dalfsen – vier vrouwen en zeven mannen - ontvingen een Koninklijke Onderscheiding. Allen zijn benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau.

Burgemeester Erica van Lente verraste de gedecoreerden ’s morgen thuis. ’s Middags werden ze nog eens extra in het zonnetje gezet tijdens de speciale Oranjereceptie in het gemeentehuis.

De onderscheidingen zijn, als dank voor hun bijzondere inzet, opgespeld bij de volgende inwoners.

Henny de Groot-Pasman

Henny de Groot-Pasman (62 jaar) heeft zich gedurende 30 jaar ingezet als vrijwilliger voor voetbalvereniging ASC'62 Dalfsen. Zij was bestuurslid damesvoetbal, wedstrijdsecretaris pupillen en junioren, leider van elftallen, scheidsrechter, barvrijwilliger en maakte deel uit van jubileumcommissies en toernooicommissies. Zij zorgde er ook mede voor dat de jeugdafdeling van de vereniging goed liep. Voor haar enorme inzet voor de vereniging is Henny de Groot in 2012 benoemd tot Lid van Verdienste van voetbalvereniging ASC'62.

Naast haar inzet voor ASC’62 is Henny de Groot sinds 1999 werkzaam als vrijwilliger bij de bibliotheek Dalfsen-Nieuwleusen. Zij wordt daar zeer gewaardeerd en is een trouw vrijwilligster.

Ook is ze tot op heden bestuurslid van de stichting Damito en vervult ze een verbindende rol naar de commissie standhouders. Deze stichting organiseert iedere drie jaar een consumentenbeurs. Hier presenteren ondernemers en andere organisaties zich. De organisatie draait volledig op inzet van vrijwilligers. De opbrengst van deze beurs gaat naar een goed doel.

Tot slot is Henny de Groot sinds 2009 koster van de Protestantse Gemeente in Dalfsen.

Sientje Veneboer-Nijboer

Het vrijwilligerswerk van Sientje Veneboer (70 jaar) in de kern Hoonhorst is niet onopgemerkt gebleven. Al in 1970 is zij actief geworden voor de voetbalvereniging in Hoonhorst. Ze hielp onder andere mee in de kantine en was leider van enkele jeugdteams. Sientje heeft maar liefst 32 jaar haar inzet verleend aan deze vereniging. Ook was ze van 1986 tot 1992 secretaris van buurtvereniging De Tempelhof. Zij zette zich hiervoor in om de leefbaarheid en de onderlinge verbondenheid tussen de bewoners van de straat levendig te houden.

Vanaf 2008 tot heden is Sientje Veneboer lid van de ziekenbezoekgroep van de St. Cyriacusparochie/St. Emmanuelparochie, een verlengstuk van het pastorale team. Zij is contactpersoon tussen zieken en de parochie in Hoonhorst. Daarnaast is Sientje Veneboer tot op heden bestuurslid van de ouderenbond KBO-PCOB, afdeling Hoonhorst. Als bestuurslid is ze betrokken bij alle maatschappelijke en plaatselijke initiatieven die ontplooid worden. Ze is aanwezig bij de soosmiddag en heeft aandacht voor bijzondere persoonlijke gebeurtenissen. Sientje Veneboer wordt omschreven als een betrokken, enthousiast, zorgvuldig en liefdevol persoon in haar vrijwilligerswerk.

Annie Kelder

Annie Kelder (77 jaar) uit Lemelerveld zet zich op meerdere maatschappelijke terreinen in voor het dorp Lemelerveld. Haar aandacht gaat met name uit naar de minderbedeelden, zoals zieken, ouderen en alleenstaanden. Al 43 jaar zet Annie Kelder zich in voor de Rooms-Katholieke Emmanuelparochie in Lemelerveld. Wekelijks maakt ze de bloemstukken voor de erediensten en was ze leider van de Tienerclub. Ook is Annie Kelder al 27 jaar actief voor de Vrouwenvereniging Zij Aktief Lemelerveld. Vanuit de functie als voorzitter is ze nauw betrokken bij activiteiten. Samen organiseren ze gezellige, informatieve en creatieve avonden. Verder is Annie Kelder al ruim 20 jaar actief als vrijwilliger voor zorgcentrum 't Anker in Lemelerveld. Zij ondersteunt de dagbesteding, gaat op pad met de cliënten, kookt en organiseert activiteiten.

Als bestuurslid is Annie Kelder al sinds 2006 zeer betrokken bij Caritas Lemelerveld. Dit is een onderdeel van PCI Emmanuel en ondersteunt de minima in Lemelerveld. Ouderen, alleenstaanden en zieken worden bezocht en ze organiseren ontmoetingsdagen om de contacten te stimuleren.

Vanaf de oprichting van het eetcafé in Kulturhus De Mozaïek is Annie Kelder hier vrijwilligster. Het eetcafé is een sociaal initiatief. Er wordt gekookt door vrijwilligers voor iedereen die gezellig mee wil eten. Veelal mensen die alleenstaand zijn. Het is een activiteit die zeer gewaardeerd wordt en van grote betekenis is voor een grote groep mensen in Lemelerveld.

Mieke Beltman-Fakkert

Mieke Beltman-Fakkert (83 jaar) uit Dalfsen zet zich op veel fronten al lange tijd in voor de samenleving. Zo was ze van 1987 tot en met 2012 vrijwilliger bij de Nationale Vereniging De Zonnebloem. Ze begeleidde vele reizen voor mensen met een beperking. Hierbij droeg ze zorg voor de lichamelijke verzorging en begeleidde activiteiten en uitstapjes. Ook bezoekt Mieke Beltman nog wekelijks een cliënt en onderneemt en ondersteunt activiteiten.

Voor de reisorganisatie VNB Pelgrimsreizen begeleidde Mieke Beltman tientallen bedevaarten om hulpbehoevende deelnemers te verzorgen. Naast haar rol als gastvrouw bij het Isala in Zwolle, was zij actief bij de patiëntenbibliotheek in het ziekenhuis. Ook heeft Mieke Beltman jarenlang voor de Rooms-Katholieke kerk in Dalfsen de avondwake verzorgd en nabestaanden begeleid. Tot op heden is zij wijkcontactpersoon.

Verder bezorgt Mieke Beltman al sinds 2002, vanaf haar pensionering, wekelijks maaltijden rond voor Rosengaerde in Dalfsen. Namens Saam Welzijn bezocht zij ouderen in het kader van het project Sociaal Vangnet. Daarnaast is ze gastvrouw bij Saam Welzijn in Dalfsen en schenkt ze maandelijks koffie.

Mieke Beltman staat altijd met aandacht klaar voor veel mensen, zonder daar iets voor terug te verwachten. Zij levert een trouwe bijdrage aan het welzijn van velen, met betrokkenheid, zorg en veel verantwoordelijkheidsgevoel.

Dick ten Klooster

Dick ten Klooster (59 jaar) uit Nieuwleusen zet zich al jarenlang in als vrijwilliger op het gebied van diverse maatschappelijke terreinen. Al vanaf 1995 heeft Dick ten Klooster een belangrijke bijdrage geleverd aan Stichting Openbare Bibliotheek Dalfsen-Nieuwleusen. Hij is in totaal 19 jaar penningmeester geweest en is het financiële geheugen van de bibliotheken. Daarnaast is hij een heel goede vertegenwoordiger van en voor de kern Nieuwleusen. Er is veel tijd en energie gestoken in de transitie van de openbare bibliotheek naar een maatschappelijke organisatie. Dick ten Klooster zet zich met hart en ziel in voor de continuïteit van het bibliotheekwerk. Met zijn deskundigheid en netwerk betekent hij veel voor de stichting.

Sinds 2019 maakt Dick ten Klooster als penningmeester deel uit van het bestuur van de Onderlinge Begrafenisvereniging Nieuwleusen e.o. Hij heeft een breed takenpakket en is verantwoordelijk voor het financiële beleid en beheer van de Uitvaartvereniging en Uitvaartverzorging.

Bij voetbalvereniging Union SV (USV) in Nieuwleusen is Dick ten Klooster al lang actief. Hij was 22 jaar penningmeester voor de vereniging. Daarnaast had hij onder andere zitting in toernooicommissies en de sponsorcommissie. Het sportpark Hulsterlanden is in de bestuursperiode van Dick ten Klooster vorm gegeven met onder andere een overdekt boardingveld, materialenschuur, een personenlift naar de kantine, een sta-tribune en vele andere projecten. Ook is hij de motor achter veel maatschappelijke activiteiten voor jong en oud USV-leden.

Dick ten Klooster is erg betrokken bij alles wat er in het dorp Nieuwleusen en omstreken gebeurt. Vanuit zijn enthousiasme weet hij mensen te mobiliseren en motiveren.

Leo Broeks

Leo Broeks (64 jaar) uit Lemelerveld heeft op veel terreinen zijn kennis en kunde binnen de gemeenschap laten zien. Hij heeft ruim 20 jaar agrarisch bestuurswerk verricht binnen het (Overijssels) Agrarisch Jongeren Contact en de Gewestelijke Land- en Tuinbouworganisatie (GLTO).

Vanaf 1987 is hij in totaal 14 jaar bestuurslid geweest van de Rabobank Dalfsen-Lemelerveld. Ook is hij twee jaar lid geweest van de Schatterscommissie van het landinrichtingsproject (ruilverkaveling) Marshoek – Hoonhorst. Deze ruilverkaveling betrof een gebied binnen de gemeenten Dalfsen, Heino/Raalte en Zwolle met honderden agrarische bedrijven. In 2001 is Leo Broeks gekozen als gemeenteraadslid en heeft hij zich tot 2006 ingezet voor het CDA. Daarnaast is hij zeer actief binnen de geloofsgemeenschap Emmanuelparochie in Lemelerveld: acoliet, onderhoud en beheer, installatie moderne technieken en als penningmeester. Naast het runnen van zijn melkveebedrijf vindt hij ook altijd tijd om actief te zijn voor de Buurtvereniging De Groenlanders.

Leo Broeks betekent op maatschappelijk gebied veel voor de lokale gemeenschap. Met zijn deskundigheid, betrokkenheid en plichtsgetrouwe inzet is hij niet meer weg te denken als vrijwilliger. Mensen doen graag en vaak een beroep op hem.

Jan Bredewold

Jan Bredewold (66 jaar) uit Dalfsen heeft veel affiniteit met de natuur en zet zich als vrijwilliger volop in om het mooie Vechtdal te promoten.

In 2004 is Stichting Greenbikes van start gegaan. De stichting stimuleert het groepstoerisme in het Vechtdal. Onder andere door het organiseren van bijzondere fietstochten. De activiteiten zijn daarna uitgebreid met het in groepsverband wandelen onder de naam Greenshoes. Jan Bredewold bereidt de tochten voor, zet de routes uit en legt contact met de landgoedeigenaren voor de rustpunten. Hij is ook gids voor deze wandel- en fietstochten. Deze activiteit vervult hij met veel plezier. Hij heeft oog voor de natuur en brengt zijn kennis graag over. De wandelactiviteiten zijn zeer succesvol en trekken op het hoogtepunt 3500 deelnemers. Als bestuurslid en stimulator van de wandelsport is Jan Bredewold tot op heden nog actief voor de stichting. Door zijn lokale kennis wordt hij ook betrokken bij de organisatie van andere tochten zoals de Imminkhoevetocht of de Blauwe Bogentocht.

Daarnaast is Jan Bredewold al ruim 10 jaar vrijwilliger bij de Natuurboerderij Lindehoeve, een dagbestedingslocatie voor mensen met een beperking. Verder is Jan Bredewold sinds 2013 actief als dijkwacht voor Waterschap Drents Overijsselse Delta. Vanaf 2021 is hij ook gestart als gids op de Dalfser Vechtzomp.

Hans Heerink

Hans Heerink (67 jaar) uit Lemelerveld is vanaf de oprichting van de wekelijkse dorpskrant De Lemelervelder in 1981 een betrokken redactielid. De Lemelervelder is ontstaan door de verdeelde berichtgeving van activiteiten in Lemelerveld. Destijds viel Lemelerveld nog onder vier gemeenten. Naast schrijven en fotograferen houdt hij zich ook bezig met de historie van het dorp. Hij heeft veel onderzoek gedaan en hier artikelen over geschreven.

Hans Heerink is ook al ruim 40 jaar vrijwilliger bij volleybalvereniging De Bevers. Hij was voorzitter, bestuurslid en was tot 2000 trainer van diverse teams. Daarnaast organiseert hij onder andere jaarlijks het Open Volleybaltoernooi, waarbij hij de communicatie, indeling en sponsoring verzorgt. Mede dankzij zijn inzet is het een actieve volleybalvereniging.

Verscholen in de mooie natuur bij Lemelerveld ligt Natuurlijk Heidepark. Het park bestaat uit een klimbos, een gratis toegankelijke speeltuin en een natuurbad. Hans Heerink is sinds 2019 vrijwilliger voor de stichting en heeft geholpen bij de herbouw van het hoofdgebouw. Ook zorgt hij voor publiciteit voor Natuurlijk Heidepark.

Verder is Hans Heerink sinds 1991 huisfotograaf voor de Emmanuelparochie en vrijwilliger voor de Raad van Kerken Lemele. Naast deze activiteiten was hij ook lid van de Medezeggenschapscommissie bij de voormalige H. Hartschool en is hij sinds 2016 fotograaf voor zorgcentrum Brugstede.

Jan van Oene

Jan van Oene (70 jaar) uit Dalfsen is sinds zijn jonge jaren actief als vrijwilliger. Al in 1970 begon hij als vrijwilliger bij de voetbalvereniging ASC’62 in Dalfsen. Hij begon als elftalleider en na een tijdje werd er, mede op eigen initiatief, een jeugdbestuur opgericht. Jan was voorzitter van het bestuur. Na de competitie werden grote jeugdtoernooien georganiseerd, waaraan verenigingen uit de wijde omgeving deelnamen. De basis van de huidige jeugdafdeling werd toen gelegd.

Daarnaast was Jan van Oene voor de Protestantse Gemeente Dalfsen actief als jeugdouderling en hielp hij bij het geven van catechisatie.

In 1988 werd Stichting Dalfsen Helpt Oost-Europa opgericht. Jan van Oene heeft geholpen bij de oprichting. De stichting had tot doel om de verdrukte mensen in Oost-Europa, na het vallen van het IJzeren Gordijn, te ondersteunen. Meerdere hulptransporten vonden plaats. Op initiatief van Jan van Oene werd er een lijnbus aangeschaft waarmee vrijwilligers en goederen werden vervoerd. Er werden veel vrijwilligers geënthousiasmeerd voor de stichting. Zijn inzet voor de stichting is van onschatbare waarde geweest.

Ook was Jan van Oene ruim 20 jaar actief voor de EHBO-vereniging Hoonhorst-Dalfsen. Naast zijn functie als kaderinstructeur werd Jan bestuurslid van de vereniging. De vereniging kende in die tijd moeilijke jaren. Jan van Oene heeft bijgedragen aan het vlot trekken van de vereniging tot een gezond en professionele vereniging. Zo kwam de inzet van hulpverlening bij evenementen weer op gang.

Sinds 2 jaar is Jan van Oene ook vrijwilliger voor de bibliotheek Dalfsen-Nieuwleusen.

Benny Damman

Benny Damman (72 jaar) uit Hoonhorst is een niet weg te denken vrijwilliger in Hoonhorst. Zowel Voetbalvereniging Hoonhorst als Stichting Potstal draaien op veel vrijwilligers uit het dorp. Benny Damman is daar één van. In 1995 is Benny begonnen als bestuurslid van Voetbalvereniging Hoonhorst en leidde hij diverse teams.

Als afgevaardigde van de voetbalvereniging stelde hij zich beschikbaar voor het bestuur van Stichting De Potstal. Gedurende de jaren 2013-2014 was Benny Damman actief lid van de bouwcommissie van de nieuwe Potstal; een dag vullende taak. Aansluitend was hij bestuurslid van 2014-2021 van stichting De Potstal. Dat het onderhoud van zowel de oude Potstal als het nieuwe sportpark De Potkamp hem (nog steeds) aan het hart gaat, blijkt uit zijn jarenlange inzet. Met zijn inzet, kennis van zaken, passie en liefde voor de voetbal mag van Benny Damman gezegd worden dat zijn bijdrage van grote maatschappelijke waarde is en van invloed is op de leefbaarheid in Hoonhorst.

Herman van der Vegt

Herman van der Vegt (75 jaar) uit Hoonhorst is ruim 15 jaar lang vrijwillig actief bij diverse maatschappelijke en plaatselijke instanties en doelen. Bij de Emmanuelparochie in Hoonhorst is hij onder andere koster, collectant en vrijwilliger bij de verbouw en herinrichting van de Cyriacuskerk en de pastorie in Hoonhorst. Hij staat bekend als een betrokken persoon die dagelijks in en om de kerk te vinden is.

Herman van der Vegt is ook initiatiefnemer en medeoprichter van het Pastor Thomas Schoolfonds. Dit hulpproject ondersteunt kinderen in India om naar school te kunnen gaan.

Verder zet hij zich sinds 2009 in voor de Zonnebloem. Hij brengt wekelijks een bezoekje, haalt en brengt trouw mensen naar activiteiten en helpt waar nodig. Daarnaast is hij van 2010 tot en met 2019 vrijwillig begeleider geweest bij Set reizen. Zij organiseren begeleide vakanties voor meervoudig beperkte personen. Herman van der Vegt staat bekend als een fijne en betrokken man die met liefde en respect omgaat met de cliënten.

Al sinds 2014 is Herman van der Vegt actief lid van de Historische Kring Dalfsen. Voor de Historische Werkgroep Hoonhorst heeft hij boerderij- en veldnamenonderzoek gedaan in Hoonhorst. Daarnaast hielp hij bij het realiseren van een schuilhut voor wandelaars die ook dient als toeristisch informatiepunt.

Herman is ook voorzitter van de plaatselijke ouderenbond KBO-PCOB. Als vrijwilliger organiseert hij soosmiddagen, bezoekt hij leden en neemt deel aan vergaderingen van overkoepelende organisaties.

Bij Carnavalsvereniging De Hoonhakkers heeft Herman diverse functies in het bestuur vervuld. Ook heeft hij bijgedragen aan initiatieven om de vereniging van inkomsten te voorzien.

 

Delen:

De Dalfser Marskramer

Verschijnt iedere dinsdag in een oplage van 22.900 exemplaren in Ankum, Balkbrug, Dalfsen, Hasselt, Hoonhorst, IJhorst, Lemelerveld, Nieuwleusen, Oudleusen, Rouveen, Staphorst, Vinkenbuurt en Witharen.

© - Ontwerp & realisatie: FIZZ | Digital Agency