Foto: kunstpunt 43 aan de Oosterkampen in Oudleusen.

Kunst om Dalfsen weer geslaagd en zonnig evenement

DALFSEN - De organisatie van Kunst om Dalfsen kan tevreden terugkijken op een zeer geslaagd kunst- en cultuurweekend.

De zon scheen volop en velen pakten hun fiets of een ander vervoermiddel om een of meerdere van de 48 kunstpunten te bezoeken. Het thema was Smaak & Vermaak en de deelnemers hadden weer hun uiterste best gedaan om de meest bijzondere kunstwerken te tonen. In de toren van de Grote Kerk in Dalfsen was een overzichtstentoonstelling ingericht met werken geïnspireerd op het thema.  

Eén van de kunstpunten was museum Palthehof in Nieuwleusen, daar waren schilderwerken te zien van Henny Compagner en Dicky Brasjen. Zij schilderen allebei al jaren en volgden lessen van Mia van der Molen. Het resultaat is een kleurrijke, diverse expositie met allerlei onderwerpen. Verder was bij Palthehof de thematentoonstelling Spelenderwijs, over kinderen, speelgoed en onderwijs te zien. 

Onder: foto's bij kunstpunt 48 in De Spil en kunstpunt 43. Klik op pijltje voor volgende foto.

Klik op de afbeelding voor een vergroting.

De 50 jarige schildergroep Bellingeweer toonde de kunstwerken in de A. Baron van Dedemschool in de buurtschap Emmen, Emmerweg 10 (Knooppunt 28) Iedere deelnemer heeft onder begeleiding van Riët Stegehuis een aantal werkstukken gemaakt in eigen stijl en vrij in het gebruik van verschillende materialen.
De groep komt één keer per veertien dagen bij elkaar in de school. Wie volgend seizoen ook mee wil doen: bel Yvonne Driessen voor informatie, tel. 06 11 90 21 71 of bekijk de website schildergroep-bellingeweer.nl

Bij kulturhus Trefkoele+ presenteerden zich schilderclub Dalfsen, Fotoclub Dalfsen, de Historische Kring Dalfsen toonde tekeningen van Johan Goutbeek, Bibliotheek Dalfsen toonde kunstboeken, er was kunst van Janny de Jong, Jaap Blaakmeer, Janny de Groot, Margo van den Brink, Gerrie van den Brink en Elze Klute. De kinderen van kinderopvang Doomijn hebben zelf kunst gemaakt die ze tentoonstelden.

 

Delen:

Tip de redactie

Heb jij nieuws voor de Dalfser Marskramer? Laat het ons weten!

Lees meer

De Dalfser Marskramer

Verschijnt iedere dinsdag in een oplage van 22.900 exemplaren in Ankum, Balkbrug, Dalfsen, Hasselt, Hoonhorst, IJhorst, Lemelerveld, Nieuwleusen, Oudleusen, Rouveen, Staphorst, Vinkenbuurt en Witharen.

© - Ontwerp & realisatie: FIZZ | Digital Agency