Foto: Het Atelier & Anne-Moon tijdens Kunst om Dalfsen.

Inwoners lopen weer massaal uit voor Kunst om Dalfsen

DALFSEN - Niet alleen inwoners, maar ook velen van buiten de gemeente, genoten afgelopen weekend bij 44 Kunstpunten van vele soorten kunstuitingen tijdens het kunst- en cultuurweekend Kunst om Dalfsen.

Het thema was ‘Gewoon anders’ en het aanbod was weer zeer divers: van keramiek, houtsnijwerk, schilderkunst, fotografie, bloemsierwerk, glaskunst en nog heel veel meer.
Vooral zaterdag was het prachtig zonnig weer en was het erg druk bij de Kunstpunten. Zondagmiddag viel letterlijk een beetje in het water, maar de echte diehards lieten zich niet weerhouden om te komen kijken naar alle vormen van creativiteit. De meeste kunstenaars waren zelf aanwezig om hun werk toe te lichten of demonstraties te geven en dat zorgde voor boeiende gesprekken en persoonlijke ontmoetingen.

Grote kerk Dalfsen

De Vrienden van de Grote kerk in Dalfsen gebruikten het podium van Kunst om Dalfsen om aandacht te vragen voor het donkere slavernijverleden, waar Dalfsen helaas ook een relatie mee heeft. Zo was er een deel van het indrukwekkende wandkleed ‘Draden van het Overijssels slavernijverleden’ te zien. Amber Hyacinth ontwierp het doek, waar 250 vrijwilligers uit de provincie Overijssel aan hebben meegewerkt, waaronder Dalfsenaren. Er is in de kerk tot en met zaterdag 9 mei vijftien meter van het originele wandkleed van ruim 35 meter lang te zien.  De kerk is open op dinsdag 5 mei tussen 14.00 en 16.30 uur, donderdag 7 mei tussen 10.30 en 12.30 uur en op zaterdag 9 mei van 12.00 tot 16.00 uur.

Stil verleden

Maria Karg was in de Grote kerk aanwezig om met allerlei voorwerpen haar persoonlijke deel van de geschiedenis te vertellen. De antropologe schreef het boek Stil verleden, de ontdekking van mijn slavernijgeschiedenis. Pas na het overlijden van haar vader in Suriname, ontdekte zij op 30-jarige leeftijd een doos waaruit bleek dat haar eigen familiegeschiedenis is verbonden met het slavernijverleden.

Lezing

Martin van der Linde en Shirley Kambel houden op donderdag vanaf 20.00 uur nog een lezing over het onderwerp. Van der Linde is historicus bij de Stichting Overijsselacademie en een van de redactieleden van het boek Overijssel & Slavernij. Kambel vertelt deze avond over haar persoonlijke familiegeschiedenis. Kaarten zijn verkrijgbaar in de Bibliotheek Dalfsen en aan de kerk.

Museum Palthehof

Sommige kunstwerken zijn nog iets langer te bekijken, zoals het kunstwerk 1000 voor 2000 van Carel Loman. Hij exposeert tot en met zaterdag 9 mei nog onder de kapschuur naast Museum Palthehof in Nieuwleusen. Op 5 april 1997 begonnen de laatste 1.000 dagen van de eeuw. Vanaf dat moment heeft Loman alle Zwolse kranten (De Stentor) bewaard tot en met 31 december 1999. Daarvan heeft een tijdsdocument gemaakt, dat hij iedere vijf jaar heeft geëxposeerd. Nu, bijna 25 jaar later, exposeert hij het in zijn geboorteplaats Nieuwleusen. Voor de kapschuur heft het museum geen entree, voor museumbezoek wel.

Foto's onder van Marcel van Saltbommel bij Atelier Hip en Handig aan de Slagweg in Nieuwleusen. Klik op het pijltje > voor de volgende foto.
Verder zijn er foto's gemaakt bij Museum Palthehof, Het Atelier & Anne-Moon in Dalfsen, Grote kerk Dalfsen en Schilderijenhuis Heileuver in Dalmsholte.

Klik op de afbeelding voor een vergroting.
Delen:

De Dalfser Marskramer

Verschijnt iedere dinsdag in een oplage van 22.900 exemplaren in Ankum, Balkbrug, Dalfsen, Hasselt, Hoonhorst, IJhorst, Lemelerveld, Nieuwleusen, Oudleusen, Rouveen, Staphorst, Vinkenbuurt en Witharen.

© - Ontwerp & realisatie: FIZZ | Digital Agency