- Politiek
- 26 november 2025
- Door Redactie
Gemeente Dalfsen sluit aan bij wereldwijde campagne
DALFSEN - De verlichting van het gemeentehuis van Dalfsen kleurt de komende weken elke avond oranje tijdens de campagne Orange The World van UN Women.
Deze wereldwijde campagne vraagt aandacht voor het feit dat bijna de helft van de vrouwen in haar leven te maken krijgt met geweld. Ook in de gemeente Dalfsen.
Wethouder Jan Uitslag: “Dit jaar zagen we landelijk een explosieve stijging een van het aantal gevallen van geweld tegen vrouwen en meisjes, en een paar afschuwelijke gevallen van femicide. Van de vrouwen en meisjes krijgt 45 procent in haar leven met psychisch, fysiek of seksueel geweld.”
“Elk incident is er al een te veel, maar als je je realiseert dat het om de helft van alle Dalfser meisjes en vrouwen gaat, dan is het een onvoorstelbaar grote groep. Tegelijkertijd hebben we in onze gemeente maar een klein aantal slachtoffers in beeld. Dat maakt het lastig om de omvang van het probleem goed te zien. Daarom is bewustwording zo belangrijk.”
Aandachtsfunctionarissen
In de campagneperiode kleurt het gemeentehuis van Dalfsen ’s avonds oranje, de symbolische actie die inmiddels in meer dan 100 landen uitgedragen wordt. “Geweld tegen vrouwen en meisjes is onacceptabel. Geweld hoort niet thuis in onze samenleving, waar iedereen veilig mag opgroeien, zichzelf mag zijn en kan ontwikkelen.”
“Door het ondersteunen van de landelijke campagne dragen we bij aan bewustwording, maar het echte werk zit natuurlijk in preventie. Dat is waar we als gemeente samen met welzijnsorganisaties op inzetten, door bijvoorbeeld het trainen van aandachtsfunctionarissen huiselijk geweld.”
Jaarlijkse campagne
De campagne Orange The World begint op dinsdag 25 november, op de Internationale Dag tegen Geweld tegen Vrouwen, tot de Internationale Mensenrechtendag op woensdag 10 december. In Nederland doen inmiddels alle provincies en een overgrote meerderheid van de gemeenten jaarlijks mee.
De tussenliggende dagen zijn wereldwijd benoemd tot de ‘16 dagen van actie’ tegen geweld tegen vrouwen en meisjes. Dit doen provincies en gemeenten door een gebouw oranje uit te lichten of de Orange The World-vlag uit te hangen en door gesprekken, acties en evenementen te organiseren.
Delen: