- Algemeen
- 14 mei 2026
- Door Redactie
Feestelijke jaarvergadering EHBO Nieuwleusen
NIEUWLEUSEN - Tijdens de ledenjaarvergadering van EHBO Nieuwleusen werd teruggekeken op het jubileumjaar 2025 en vooruitgekeken naar 2027. Er was ook aandacht voor een aantal bijzondere momenten.
In maart is een groep van vijf cursisten geslaagd voor het EHBO-diploma. Dat kregen zij deze avond uitgereikt. Dit is de eerste groep die de theorie online heeft gevolgd en daarna een aantal weken praktijkles van één van de instructeurs heeft gekregen. Hierdoor was het aantal lessen minder, wat door de cursisten als prettig werd ervaren.
Zonnetje
Deze avond werden ook een aantal leden in het zonnetje gezet. Minie Boudewijn en Benny Stegeman ontvingen in april een Koninklijke onderscheiding voor alles wat zij de afgelopen 36 jaar voor de vereniging hebben gedaan en nog doen. Daarnaast waren er een aantal leden die weer een mijlpaal hebben bereikt bij het aantal geposte uren in de hulpverlening. Ook zij werden hiervoor bedankt. Zonder hun vrijwillige inzet kan de vereniging geen EHBO verzorgen bij evenementen in Nieuwleusen.
Onderscheiding
Daarnaast waren er ook nog twee leden die vanuit de KNV EHBO een onderscheiding kregen voor hun inzet voor de vereniging. Dirk Feenstra is 35 jaar lid en heeft in die jaren bestuurswerk gedaan, jeugd-ehbo-lessen gegeven en is nog steeds actief in de hulpverlening. Daarvoor kreeg hij in april de dr. C.B. Tilanus jr onderscheiding met gouden penning uitgereikt. Anita Kragt is al 12 jaar bestuurslid en vervult de laatste vijf jaar een dubbelfunctie, waardoor ze langer bestuurslid is dan lid van de vereniging. Voor haar inzet ontving zij de dr. C.B. Tilanus jr onderscheiding met bronzen penning. Een mooi eerbetoon, nu ze een stapje terug gaat doen. Binnen het bestuur vond een wisseling plaats. Anita stopt als voorzitter, maar blijft voorlopig wel actief als penningmeester. Henry Brand nam afscheid van het bestuur. Zijn vervanger Gerit Mijnheer werd met luid applaus welkom geheten. Hierdoor kan het bestuur weer verder, al blijft zij op zoek naar meer collega’s.
Foto onder: Minie Bouwdewijn, Anita Kragt en Benny Stegeman.

Delen: