Foto: Vlnr Ariën Langejans en Peter ten Have van Saam Welzijn en Mariska van Staalduinen van het horecateam van Kulturhus de Spil.

Eetcafé Gezellig Saam van start in Nieuwleusen

NIEUWLEUSEN - Na het succes in Dalfsen gaat ook in Nieuwleusen Eetcafé Gezellig Saam van start. Een wekelijkse samenkomst voor iedereen die het gezellig en leuk vindt om samen te eten, maar eventueel ook om samen de maaltijd te bereiden. Voor het koken wordt gebruikgemaakt van de keuken van Kulturhus de Spil en ook het nuttigen van de maaltijd gebeurt daar, in De Nieuwe Garde. Voor het Eetcafé is Saam Welzijn op zoek naar vrijwilligers die helpen in het bereiden en serveren van de maaltijd.

Samen eten is fijn 

Peter ten Have, werkzaam als opbouwwerker bij Saam Welzijn, heeft het Eetcafé in Dalfsen opgezet. Daar loopt het nu twee jaar en is het aantal deelnemers gegroeid van 15 naar ongeveer 35 personen die bijna wekelijks komen eten. Het Eetcafé in Nieuwleusen wordt gehouden op drie donderdagen per maand. De vierde donderdag in de maand is er al een andere gezamenlijke maaltijd, die van de cliënten van Philadelphia. “We zijn erg benieuwd of het in Nieuwleusen net zo goed aanslaat als het in Dalfsen doet, maar ik verwacht dat er ook hier wel behoefte is aan zo’n wekelijkse gezamenlijke maaltijd,” vertelt Peter. “We zien in Dalfsen al dat we ook steeds meer mensen van buitenaf aantrekken dus de vraag is groot. We zijn er voor iedereen die het gezellig vindt om samen te genieten van een warme maaltijd. Voor jezelf alleen koken is niet leuk en alleen aan tafel zitten is ook niet fijn.” Het initiatief is bedoeld voor alle leeftijden en vanuit alle lagen van de bevolking zijn mensen welkom om aan te schuiven.   

De Spil blij met dit initiatief 

“We zijn enorm blij met dit nieuwe initiatief,” aldus Stefan Keijzer, manager van Kulturhus de Spil. “De samenwerking hierin met Saam Welzijn maakt het sterk. We merkten ook dat er veel meer behoefte is dan waar we nu aan kunnen voldoen met de gezamenlijke maaltijd van Philadelphia dus het is mooi dat we daar op deze manier op in kunnen springen. Als kulturhus zijnde kunnen we hierin goed een faciliterende rol spelen door de ruimtes die we hebben, maar ook de inkoop en de inzet van leden van ons horecateam.” Ook de vorig jaar aangelegde pluktuin komt goed van pas, daar kan Eetcafé Gezellig Saam terecht voor verse ingrediënten. “En wellicht is het wel het begin van meer nieuwe initiatieven zoals samen wandelen of een gezelschapsspel spelen. Dat ligt er maar net aan waar de groep deelnemers behoefte aan heeft. Ik zou het mooi vinden als we als kulturhus veel meer nog een inloopfunctie krijgen dan alleen een doelgericht bezoek aan de sportvereniging of bijvoorbeeld de bibliotheek,” zo besluit Stefan.   

Vrijwilligers gezocht

Om Eetcafé Gezellig Saam in Nieuwleusen op te zetten is Saam Welzijn nu op zoek naar vrijwilligers. Bij voldoende vrijwilligers, gaat het in de maand september van start. “Je hoeft absoluut geen ervaring met koken te hebben, maar het is vooral belangrijk dat je het leuk vindt om samen hiermee bezig te zijn. Daarnaast zijn we op zoek naar wat meer ervaren koks, die zich ook gaan bezighouden met de menusamenstelling en de inkoop,” aldus Peter. Vrijwilligers eten gratis mee van de maaltijd die ze hebben bereid. Voor andere gasten geldt dat ze 5 euro betalen voor een voor- en hoofdgerecht of een hoofd- en nagerecht. De koffie erna is voor iedereen inclusief. Iedereen die zich als vrijwilliger aan wil melden of hier meer over wil weten, kan contact met hem opnemen via e-mail: [email protected] of telefonisch: 06 11 27 93 56. 

Delen:

Tip de redactie

Heb jij nieuws voor de Dalfser Marskramer? Laat het ons weten!

Lees meer

De Dalfser Marskramer

Verschijnt iedere dinsdag in een oplage van 22.900 exemplaren in Ankum, Balkbrug, Dalfsen, Hasselt, Hoonhorst, IJhorst, Lemelerveld, Nieuwleusen, Oudleusen, Rouveen, Staphorst, Vinkenbuurt en Witharen.

© - Ontwerp & realisatie: FIZZ | Digital Agency