- Cultuur
- 16 februari 2026
- Door Redactie
Carnaval uitbundig gevierd ten zuiden van De Vecht
HOONHORST - Carnaval is afgelopen weekend weer uitbundig gevierd in Sprokkeldorp, Hakkersdonk en Piepenplas, zoals Lemelerveld, Hoonhorst en Vilsteren zich afgelopen dagen noemden.
Eén van de hoogtepunten was de grote optocht zaterdagmiddag in Sprokkeldorp, waaraan ook carnavalsverenigingen uit omliggende plaatsen meededen. Er was weer bijzonder veel creativiteit gebruikt en verbazingwekkend hoeveel loopgroepen er meededen, allemaal prachtig geschminkt. Een wonder dat er nog mensen over waren als toeschouwer. Zondagmiddag was de knusse optocht in Hakkersdonk met als thema ‘De Hoonhakkers hebben lol met Rock en Roll,’ ook heel creatief uitgebeeld. In Piepenplas was de feestelijke optocht ook op zondagmiddag. En verder was het natuurlijk elke dag feest in de residenties, met muziek, dansen, bier en vrolijkheid.
Slotakkoord
Dinsdagavond is het spetterende slotakkoord: de Verlichte Optocht vanaf 19.30 uur in Sprokkeldorp, met naar verwachting duizenden bezoekers.
Foto's onder: de optochten in Lemelerveld en Hoonhorst. Klik op het pijltje > voor de volgende foto.











Delen: