- Algemeen
- 16 september 2024
- Door Redactie
Bestuurswisseling bij ondernemersvereniging Actief Nieuwleusen
NIEUWLEUSEN - Voorzitter Carola Mulders gaat na veertien jaar uit het bestuur en gaf de voorzittershamer door aan Jan de Groot.
Die had lovende woorden voor Mulders: “Sinds 2010 had je een geweldige inzet voor de vereniging, eerst als penningmeester en later als voorzitter. Maar wat ik vooral van je heb geleerd, is dat je er steeds op wees hoe bijzonder het is wat het dorp Nieuwleusen allemaal heeft aan voorzieningen en winkels. Dat je alle boodschappen hier kunt doen en je er altijd op hamerde dat we dat ook moeten doen om de winkels te behouden!” Dat juist iemand die niet oorspronkelijk uit Nieuwleusen komt, daarop wijst, wat Nieuwleusenaren maar gewoon vinden. Maar wat helemaal niet gewoon is, maar juist bijzonder. De scheidend voorzitter ontving bloemen en een presentje.
Nieuwe functies
Iris Buursema wordt de nieuwe penningmeester en Henk-Jan van Toorn de nieuwe secretaris van Ondernemersvereniging Actief Nieuwleusen. Verder bestaat het bestuur uit Johnny Willems, Daniëlle Zieleman, Luuk Tijs en Rutger Veerman.
Na het formele deel van de vergadering, toonden medewerkers van de gemeente een filmpje over Ondermijning en Bibob en hielden een pubquiz over dit onderwerp. De aanwezigen weten nu bijvoorbeeld wat ‘hawala’ is (ondergronds bankieren), wat een ‘buurtprins’ is (iemand die jongeren ronselt voor criminele klussen), een geldezel (stelt zijn bankrekening beschikbaar), een yogasnuiver (drugsgebruiker met een gezonde levensstijl) en nog veel meer. Wethouder Betsy Ramerman vertelde over de plannen voor Nieuwleusen en beantwoordde vragen van de leden.
Foto onder: Carola Mulders, Jan de Groot en Iris Buursema. Foto: Marcel van Saltbommel.

Delen: