Kulturhus Trefkoele+ in Dalfsen.
Kulturhus Trefkoele+ in Dalfsen. De Dalfser Marskramer.

Lezing ‘Hoe donker is de nacht nog’, in Dalfsen

dinsdag 13 oktober 2026 19:30 tot 21:00

Marjolijn van Heemstra geeft de lezing ‘Hoe donker is de nacht nog’ in zaal Trefpunt in Trefkoele+ Dalfsen op dinsdag 13 oktober van 19.30 – 21.00 uur. De entree bedraagt 7,50 euro, inclusief thee en koffie.

Pleidooi

Tijdens deze lezing houdt Van Heemstra een pleidooi voor het behoud van nachtelijke duisternis en bewustwording rond lichtvervuiling. Marjolijn van Heemstra is schrijver, dichter, journalist en onderzoeker.

Haar nieuwste boek is ‘Nachtgids’ (2026). Hoofdpersoon Mellie vindt troost en betekenis in de donkere stilte van de nacht. Mellie start een beweging die opkomt voor de nachtelijke duisternis. Maar dan gebeurt er iets, waardoor ook zij gaat twijfelen. Het is een ‘hoopgevende roman over saamhorigheid en activisme, over zingeving, midlife en glimwormen’. Deze lezing wordt georganiseerd door de Vrienden van Dalfsen in samenwerking met de Bibliotheek.