- Sport
- 13 april 2025
- Door Redactie
AG '85-lopers actief bij diverse wedstrijden
NIEUWLEUSEN - De lopers van Bos Bedden Loopgroep AG ’85 waren de afgelopen week actief bij wedstrijden in Berlijn, Zwolle, Emmen, Amersfoort, Steenwijk, Reusel, Annerveenschekanaal en Zwolle-Zuid.
Berlijn
Anna Heetebrij nam in Berlijn deel aan de Berlin Halb Marathon, waaraan zo’n 42.000 lopers deelnemen. Zij liep de 21,1 kilometer in een tijd van 2.36.52.
Zwolle
De Ekiden is een marathon-estafette, waarbij een team van zes lopers de totale afstand van de marathon aflegt. In Zwolle wordt jaarlijks een Ekiden georganiseerd, maar ook dit jaar lukte het niet om 6 AG-ers bijeen te brengen om namens Loopgroep AG ’85 deel te nemen. Maar er waren wel enkele AG-ers die in een ander team liepen. Heleen de Boer liep in een team van Talendstad2 de 5 kilometer in een tijd van 23.24 minuten. Germien Krul liep de 10 kilometer 43.30 en haar team BB-lopers Dames kwam na 42,2 kilometer tot een totaaltijd van 2.57.06, waarmee ze de eerste prijs bij de Vrouwen wonnen. Michel Wierbos liep namens het team ACO Wedstrijd de afsluitende 7,2 kilometer in een tijd van 29.12 minuten.
Emmen
André Brakke nam deel aan de 4 Mijl van Emmen, waarbij gestart wordt bij Station Emmen-Zuid en gefinisht op het Raadhuisplein. Hij liep de 6.4 kilometer in een tijd van 29.34 minuten.
Amersfoort
Dennis Brandenburg liep bij de Keistad Baancompetitie in Amersfoort de baanloop over 5000 meter in een tijd van 16.45,49 minuten, waarmee hij zijn persoonlijk record met 9,30 seconde verbeterde en de derde plaats bij de Mannen Masters behaalde. Michel Wierbos stapte na 2000 meter met kuitklachten voortijdig uit de wedstrijd.
Steenwijk
De Woldbergtrail bij Steenwijk gaat grotendeels over onverharde smalle paden in en rond de bossen van de Woldberg. Jeffrey Gerrits liep de trail van 25 kilometer in een tijd van 2.11.45.
Reusel
Het Europees kampioenschap Halve marathon in het Belgische Reusel is open voor alle deelnemers. Henk Hokse liep de 21,1 kilometer in een tijd van 1.37.37.
Annerveenschekanaal
Dennis Brandenburg liep bij de 4 mijl van Annerveenschekanaal de 6,4 kilometer in een tijd van 22.31 minuten, waarmee hij tweede werd.
Zwolle-Zuid
In Zwolle-Zuid werd de 10 Mijl georganiseerd. Lambert Russcher liep de 10 EM (16,1 kilometer) in 1.05.08 en werd hiermee derde bij de Mannen recreanten. Roelien Smit-Russcher liep 1.21.28, waarmee ze haar persoonlijk record met 58 seconden verbeterde en eerste bij de Vrouwen recreanten werd. Michiel Huzen liep als haas voor zijn broer naar een tijd van 1.48.00.
Foto onder: Michiel Huzen liep als haas voor zijn broer.

Delen: